خدمات ما طرح توجیهی ( ارزیابی طرح )
چاپ

مطالعات امکان سنجی و ارائه طرح توجیهی منطبق بر چارچوب بانکها

بانکها، موسسات مالی یا سرمایه گذاران در سراسر دنیا، تنها زمانی حاضر خواهند در راه اندازی و یا توسعه طرحها و پروژه ها مشارکت داشته باشند که از میزان سودآوری آن اطمینان حاصل پیدا کرده باشند. بدین منظور افرادیکه قصد جذب سرمایه از طریق بانکها و یا سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی را داشته باشند، لازم است سودآور بودن طرح خود را ثابت نمایند.

مطالعات امکان سنجی

بطور کلی هر طرح و پروژه زمانی وارد فاز اجرایی خواهد شد که اجرایی بودن از سه منظر مورد تائید قرار گیرد:

اقتصادی (بازار)، فنی و مالی

در بخش امکان سنجی اقتصادی (بازار)، ضمن معرفی کالا یا خدمت، بازار آن کالا و خدمت تحلیل می شود، مهمترین هدف کلی در این بخش، بررسی عرضه و تقاضا و نهایتا قیمت فروش محصول یا محصولات است که البته کاری سنگین و پیچیده بوده که به دلیل عدم وجود ساختارهای اطلاعاتی مناسب در کشور پیچیده تر هم می شود.

در بخش امکان سنجی فنی بطور کلی بررسی می شود که کالا مورد نظر به چه روش و با چه تکنولوژی و با چه ظرفیتی تولید خواهد شد، چه مواد اولیه ای نیاز خواهد داشت، این مواد اولیه از چه منابعی و با چه قیمتی تامین خواهند شد، هزینه سرمایه گذاری ( زمین، ساختمان، ماشین آلات، تاسیسات و ... ) و تولید چه میزان خواهد بود و در نهایت زمانبندی اجرای طرح چگونه است.

در بخش امکان سنجی مالی مسائلی مانند توان و سابقه مالی متقاضی سرمایه، هزینه های طرح و نحوه تامین آن، پیش بینی فروش و سودآوری و سایر نسبتهای مالی مورد بررسی قرار می گیرد.

گزارشی که در نهایت و پس از ارزیابی طرح یا پروژه نشان از سودآوری آن در نرخی بالاتر از نرخ مورد انتظار دارد، طرح توجیهی نامیده می شود و توجیهی برای بانک یا سرمایه گذار خواهد بود تا نسبت به تامین مالی طرح یا پروژه اقدام نماید. لذا طرح توجیهی چیزی غیر از پاسخ مثبت ارزیابی طرح نمی باشد.

 

نحوه سفارش امکان سنجی یا طرح توجیهی

در ابتدا لازم است کارفرما درخواست خود، شامل

  1. رزومه ای مختصر از شرکت، فعالیتها و سابقه آن،
  2. طرح یا فعالیتی که قصد انجام آن را دارد،
  3. هدف از تهیه امکان سنجی یا طرح توجیهی،

را برای ما از طریق فکس یا ایمیل ارسال نماید. پس از آن با ارزیابی درخواست ارسال شده، پاسخ اولیه برای متقاضی ارسال می گردد.

 

 

منوی اصلی

خدمات ما در پارمیر

 

شرکت مشاور مالی اقتصادی و سرمایه گذاری پارمیر


تبلیغات

نرخ ارز و سکه

يكشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۱۳

ارقام به تومان

 

بازار آزاد

دلار

3258

یورو
4450

پوند انگلیس


5480

لیر ترکیه


1570

درهم


888

سکه امامی در بازار

944000

قیمت جهانی هر اونس $1253

آرشیو - منابع نرخ ها

همکاران

United State