خدمات ما
چاپ

مقایسه نرخ سود ( نرخ بهره ) بانکها

نکته مهمی که سپرده گذاران قبل از هر گونه سپرده گذاری باید توجه داشته باشند، آن است که نرخ سود بانکی ( نرخ بهره ) در کدامیک از بانکها بیشتر است، بدین منظور شرکت پارمیر هر ماه اطلاعات مربوط به سود بانکی کلیه بانکها کشور را جمع آوری و در اختیار سپرده گذاران قرار می دهد.

لازم به توضیح است که حداکثر میزان مجاز پرداخت سود بانکی ( نرخ بهره )، هر ساله طی بسته های سیاستی – نظارتی توسط بانک مرکزی به بانکها ابلاغ می شود. حال با توجه به آنکه دولت سعی دارد نرخ سود بانکی ( نرخ بهره ) را در کشور پایین بیاورد، از این ابزار پولی استفاده کرده و میزان سقف سود بانکی را محدود ساخته است. در این شرایط بانکها برای اینکه بتوانند قادر به جذب سپرده های بانکی باشند، مجبورند میزان سود سپرده ها را در حداکثر مجاز قرار دهند تا افراد حاضر به سپرده گذاری شوند ( هر چند که این حداکثر میزان سود بانکی هم از میزان نرخ تورم سالانه کشور پایین تر بوده و در عمل تمام سپرده گذاران متضرر می شوند ).

همین امر باعث گردیده میزان سود بانکی که در حالت عادی می تواند به عنوان نشانه ای از کارایی بانکها و عامل رقابت بین آنها باشد، به راحتی از عرصه رقابت کنار گذاشته شود و در مقابل بانکها مجبور شوند همانطور که در بخش تسهیلات نیز به نحوی قوانین و مقررات زائد را دور زدند ( استفاده از عقود مشارکتی بجای مبادله ای )، در بخش سپرده های بانکی نیز به هر نحوی با این مشکل برخورد نمایند.

به همین خاطر بارها شنیده و دیده ایم که بانکها به روش های جدید سعی در جذب سپرده بانکی دارند، ولی آیا واقعاً تفاوتی بین نرخ سود این سپرده های جدید با سپرده های معمول وجود دارد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در جدول زیر نرخ سود بانکها ( بانک ملی، بانک صادرات، بانک تجارت، بانک ملت، بانک مسکن، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک اقتصاد نوین، بانک کارآفرین، بانک صنعت و معدن، بانک توسعه صادرات و سایر بانکها ) نشان داده شده است:

نرخ سود بانک ها پس از ابلاغ مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در بهمن 90

نرخ سود بانکها ( نرخ بهره بانکی ) در سال 90

 

 

منوی اصلی

خدمات ما در پارمیر

 

شرکت مشاور مالی اقتصادی و سرمایه گذاری پارمیر


تبلیغات

نرخ ارز و سکه

يكشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۱۳

ارقام به تومان

 

بازار آزاد

دلار

3258

یورو
4450

پوند انگلیس


5480

لیر ترکیه


1570

درهم


888

سکه امامی در بازار

944000

قیمت جهانی هر اونس $1253

آرشیو - منابع نرخ ها

همکاران

United State